Sports

 • "TOP kauss 2018"

  7.aprīlī Smiltenes tehnikuma jaunietes pārstāvēja skolu volejbola sacensību “TOP kauss 2018” finālā Rīgā. Sacensību pirmajā kārtā piedalījās vairāk par 200 komandām, no tām finālsacensībām kvalificēja 32.

  “Smiltenes tehnikuma meitenes sacensībās ieguva 17.vietu,” informē skolas sporta darba organizators Leons Peļņa. “Pirmajās apakšgrupas spēlēs tehnikuma komanda ar rezultātu 13:14 zaudēja Kalnu vidusskolai. Tas liedza piedalīties spēlēs par pirmajām divpadsmit vietām. Pēc tam meitenes ar rezultātu 22:6 uzvarēja Vecumnieku vidusskolas volejbolistes. Rezultāts spēlē ar Madlienas vidusskolas jaunietēm – 14:11, bet spēlē ar Liepājas Valsts 1.ģimnāziju – 16:18. Tālāk sekoja spēles ar citu apakšgrupu trešo vietu ieguvējām. Tajās tehnikuma komanda ar rezultātu 6:18 zaudēja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komandai un ar rezultātu 8:15 Mārupes vidusskolai. Noslēguma spēlē par 17.un 18. vietu Smiltenes tehnikuma jaunietes ar rezultātu 12:9 pārspēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas jaunietes.

  "Meitenes sacensībās nospēlēja labi. Komandās, kas cīnījās par pirmajām vietām, bija daudzas sporta skolu audzēknes. Līdz ar to tā vairs nebūtu īsti līdzvērtīga cīņa. Uzskatu, ka mūsējām paveicās, jo jauniešu spēki bija līdzīgi," atzīst Leons Peļņa.

  Smiltenes tehnikuma komandā spēlēja: Lana Valērija Sičeva un Dinija Gabranova no 1.A veterinārmedicīnas kursa, Sindija Kalīte (2.veterinārmedicīnas kurss), Kristīne Miezīte (1.viesnīcu pakalpojumu kurss), Laila Guste un Līga Simtniece (1.ēdināšanas pakalpojumu kurss) un Liena Zazerina (4.ēdināšanas pakalpojumu kurss). Uz galeriju...

  Teksts: Baiba Vahere

  Foto: no jauniešu personiskā arhīva

 • Basketbolistiem - ceturtā vieta

  Basketbolistiem - ceturtā vieta

  Smiltenes tehnikuma jaunieši no AMI SK apakšgrupas sacensībām basketbolā atgriezās ar ceturto vietu. Uz finālsacensībām Rīgā dosies Rīgas Valsts tehnikuma un Valmieras tehnikuma komandas.

  Sacensības notika Priekuļu tehnikumā. “Smiltenes tehnikuma jaunieši uzvarēja tikai Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas komandu, bet pārējās spēlēs zaudēja. “Lai gūtu labākus panākumus, jauniešiem priekšā nopietns darbs,” atzīst skolas sporta darba organizators Leons Peļņa.

                                                                                                                   Baiba Vahere

 • Pirmā finālsacensību kārta

  Pirmā finālsacensību kārta

  31.oktobrī Smiltenes tehnikumā notika pirmā finālsacensību kārta telpu futbolā jauniešiem. Pagājušajā nedēļā par iespēju iekļūt finālsacensībās cīnījās divpadsmit kursu komandas. Vakar notika sīva cīņa starp sešu kursu komandām, kas turpinās mēroties spēkā un veiklībā sacensību otrajā kārtā. Tā notiks 7.novembrī. 

  "Komandu spēki ir tik līdzīgi, ka uz godalgoto komandu godu var pretendēt pieci kursi," komentē skolas sporta darba organizators Leons Peļņa.

  Izšķirošajās spēlēs cīnīsies 2.B transporta, 3.A transporta, 3.autotransporta, 2.autotransporta, 1.A transporta un 2.A transporta kursu komandas. Visi laipni aicināti 7. novembrī plkst. 15.30 atbalstīt savējos! Uz galeriju...

                                                                                                                                    Baiba Vahere

 • Jauniešiem - astotā vieta

  Jauniešiem - astotā vieta

  Smiltenes tehnikuma jauniešiem AMI SK (Arodizglītības mācību iestāžu sporta kluba) 28. sporta spēļu finālsacensībās galda tenisā astotā vieta republikā.

  “Komanda piedzīvoja katastrofālu zaudējumu Daugavpils Būvniecības tehnikuma komandai (2:3), Zaļenieku Komerciālajai un amatniecības vidusskolai (1:3) un Rīgas Tirdzniecības profesionālajai vidusskolai (0:3),” informē treneris Mārtiņš Sorokins. “Vienīgā uzvara tika gūta spēlē ar Rīgas 3. profesionālo vidusskolu (3:2). Spraiga izvērtās spēle ar Saldus tehnikumu par septīto un astoto vietu, taču arī tajā Smiltenes tehnikuma komanda piedzīvoja zaudējumu, paliekot astotajā vietā.

  Secinājums: Lai tik spēcīgā konkurencē gūtu labākus rezultātus, jābūt gataviem ieguldīt vairāk laika treniņu darbā.”

  Sacensībās skolu pārstāvēja Sendijs Ainārs Mednis, Ģirts Jakimcovs, Sandis Botckis un Alvils Maksimovs.

  Baiba Vahere

 • Jauniešiem - otrā vieta!

  Jauniešiem - otrā vieta!

  Smiltenes tehnikuma puišiem AMI SK 28. sporta spēļu apakšgrupas sacensībās galda tenisā jauniešiem - otrā vieta! 25. oktobrī Smiltenes tehnikuma komanda kopā ar galda tenisistiem no Valmieras tehnikuma dosies pārstāvēt skolu finālsacensībās Rīgā.

  Apakšgrupas sacensībās trešā vieta – Priekuļu tehnikuma, bet ceturtā – Cēsu Profesionālās vidusskolas komandai.

  “No Smiltenes tehnikuma ar labākajiem panākumiem startēja Sendijs Ainārs Mednis (3.a transporta kurss), kurš uzvarēja visās spēlēs,” komentē skolas sporta darba organizators Leons Peļņa. “Pārējiem jauniešiem, lai gūtu labākus rezultātus, pietrūka treniņu, jo vairākums no vasaras līdz pat šim brīdim bija profesionālās kvalifikācijas praksē.”

  Republikas finālsacensībās Smiltenes tehnikumu pārstāvēs: Sendijs Ainārs Mednis, Ģirts Jakimcovs, Sandis Botckis un Alvils Maksimovs.

                                                                                                                                                                                                          Baiba Vahere

 • Jaunietēm - trešā vieta galda tenisā

  Jaunietēm - trešā vieta galda tenisā

  12.oktobrī Smiltenes tehnikumā notika AMI SK 28. sporta spēļu 3. apakšgrupas sacensības galda tenisā jaunietēm. Pirmo vietu izcīnīja Valmieras tehnikuma komanda, otro – Jēkabpils Agrobiznesa koledžas jaunietes, trešā vieta – Smiltenes tehnikumam, ceturtā – Priekuļu tehnikumam.

  “Komandas pamatsastāvs nesen atgriezās no prakses, tāpēc jaunietes tikpat kā nebija spēlējušas un nespēja uzvarēt komandas, kas regulāri trenējušās,” sacensību rezultātu komentē skolas sporta darba organizators Leons Peļņa.Uz galeriju...

                                                                                                                                      Baiba Vahere

 • Piektā vieta šautriņu mešanā

  Piektā vieta šautriņu mešanā

  5.oktobrī Smiltenes tehnikuma precīzākie šautriņu metēji pārstāvēja skolu AMI SK (Arodizglītības mācību iestāžu sporta kluba) 28. sacensībās šautriņu mešanā. Gan meitenēm, gan puišiem priekšsacīkstēs bija labāki rezultāti par panākumiem finālsacensībās, kur abas komandas ieguva piekto vietu republikā.

  Sacensībās, kas notika Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, piedalījās 24 profesionāli izglītojošo skolu puišu komandas un 21 meiteņu komanda.

  No Smiltenes tehnikuma jauniešiem ar labākajiem panākumiem startēja 2. ēdināšanas pakalpojumu kursa audzēknis Rens Raijens Kreitūzis, kurš priekšsacīkstēs ieguva 247 no 300 iespējamiem punktiem. Šim jaunietim bija arī labākie rezultāti skolas sacensībās. Otrs veiksmīgākais – Uģis Āboliņš no 1. b transporta kursa, kurš priekšsacīkstēs sameta 247, bet finālsacensībās – 240 punktus.  Skolotājs Peļņa saka vislielāko paldies arī 4. b transporta kursa audzēknim Alvilam Maksimovam, kurš atbrauca uz sacensībām no prakses vietas. Alvils  priekšsacīkstēs sameta 237, bet finālsacensībās - 240 punktus. 2. ēdināšanas pakalpojumu kursa audzēknim Edgaram Kvitkam – priekšsacīkstēs 243, finālsacensībās – 220 punkti, Artim Skudram no 1. autotransporta kursa – priekšsacīkstēs – 232 punkti, finālsacensībās – 228 punkti. Puišu komandai, tāpat kā iepriekšējās sacensībās, līdz medaļai pietrūka vien četri punkti.

  No jaunietēm republikas finālsacensībās labākos panākumus guva Jekaterina Ivanova (3.veterinārmedicīnas kurss), kura priekšsacīkstēs sameta 233 punktus, bet finālsacensībās – 227 punktus. Otrais labākais rezultāts – skolas šautriņu mešanas sacensību uzvarētājai – Elvitai Grudulei (2. ēdināšanas pakalpojumu kurss), kura priekšsacīkstēs sameta 234 no 300 iespējamiem punktiem, bet finālā – 218 punktus.  Vēl Smiltenes tehnikumu pārstāvēja 3. veterinārmedicīnas kursa audzēknes Baiba Kļava, Linda Zariņa un Rita Rogačova.

  “Jauniešu panākumi nav spīdoši, bet tajā pašā laikā – vismaz meitenēm – šie ir pēdējo gadu laikā labākie rezultāti,” komentē Leons Peļņa. “Šautriņu mešanā ir jāprot vienlaikus atbrīvoties un koncentrēties tikai vienam, vienīgam mērķim. Tiklīdz sāc uztraukties – uz panākumiem vari necerēt.” Uz galeriju...

  Baiba Vahere

  Foto: no jauniešu personiskā arhīva

 • “Skolu kartinga kausa 2017” izcīņa noslēgusies!

  “Skolu kartinga kausa 2017” izcīņa noslēgusies!

  Šķiet - pavisam nesen vēl tikai komplektējām šā gada jauno Smiltenes tehnikuma kartinga komandu, bet nu jau sacensības galā… 30. septembrī jaunatklātajā Smiltenes kartinga trasē notika LMT Autosporta akadēmijas “Skolu kartinga kausa 2017” finālsacensības. Smiltenes tehnikuma kartinga komanda sacensībām gatavojās vairāk nekā jebkad agrāk. Strādāja puiši, mehāniķi un treneri. Klātienē un domās komandas gaitām līdzi sekoja līdzjutēji. Viesus un savējos, tērpušies košajos Smiltenes novada tautas tērpos, ar raitu dejas soli priecēja tehnikuma deju kolektīvs “Amatnieki (vadītāja Anda Kalniņa). Taču – sports paliek sports un kādai no piecpadsmit skolu komandām ir jāpaliek arī septītajā vietā. Šis skaitlis šoreiz izrādījās liktenīgais Smiltenes tehnikuma karta pilotam Druvim Cīrulim. Savukārt sacensību priekšfinālā labāk veicās Artim Vasilim, kurš finišēja sestais.

  Abiem pārbaudījumu netrūka arī “ProKart sacensību “TK – Senior klasē”, kur 27 dalībnieku konkurencē Artis priekšfinālā ieguva 15., bet Druvis - 17. vietu. Savukārt finālā Druvis finišu sasniedza 14., bet Artis – 19.

  Smiltenes tehnikuma komandai šajā sacensību sezonā pamatīgus sprunguļus priekšā veiksmei meta dažādas tehniskās ķibeles. “Jauniešiem vēl jāpiestrādā arī pie meistarības,” atzīst Smiltenes tehnikuma ceļu būves mašīnu mehāniķu bāzes vadītājs Zigurds Purmalis. “Lai nākamajā sezonā sasniegtu labākus rezultātus, esam nolēmuši  sākt strādāt jau šoruden.”

  Jaunieši, kas vēlas pievērsties autosportam un pilnveidoties tehniskajā jaunradē – laipni aicināti skolas kartinga komandā! Garie ziemas un rudens vakari paies nemanot un atkal būs klāt jaunā sacensību sezona ar saviem izaicinājumiem… Tiem pretī stāties palīdzēs gan treniņos iemantotā fiziskā izturība, gan tehniskās jaunrades nodarbībās gūtā pieredze. Uz galeriju...

  Baiba Vahere

  Foto: Ernests Aizkalns

 • 3. vieta novada skolu krosā

  3. vieta novada skolu krosā

  Smiltenes tehnikumā ienākusi jauna, spēcīga sportistu paaudze! 1. būvniecības kursa audzēknis Markuss Straume 27. septembrī Smiltenes novada skolu krosā izcīnīja trešo vietu! Apsveicam!

  Krosā divu kilometru distanci ceturtais noskrēja 1. būvniecības kursa audzēknis Mārtiņš Dāniels Cīrulis.

  Vēl Smiltenes tehnikumu sacensībās pārstāvēja Raitis Plukšs (2. A transporta kurss), Rens Raijens Kreitūzis (2. ēdināšanas pakalpojumu kurss), Artūrs Emīls Sorokins (1. A transporta kurss) un Kristers Deivids Skudriņš.

  Jaunietes šoreiz novada sacensībās rudens krosā nepiedalījās, jo cītīgi gatavojas startam AMI SK 28. sporta spēļu sacensībām vieglatlētikā un rudens krosā, kas notiks jau rīt, 28. septembrī, Ogres tehnikuma struktūrvienībā Vecbebros.

                                                                                                                                                                                             Baiba Vahere

                                                                                                                                                                               Foto: Kitija Klempnere

 • “Pirmie uzvar pēdējos!”

  21.septembra pēcpusdienā Smiltenes tehnikuma audzēkņi uzreiz pēc stundām pulcējās pie skolas sporta zāles Kalnamuižā, kur notika viens no visu gaidītākajiem pasākumiem - kursu iepazīšanās mači “Pirmie uzvar pēdējos”. Izkļūt no šaurās bezizejas šoreiz ikvienam palīdzēja lācītis Vinnijs Pūks un viņa draugi no 2. veterinārmedicīnas kursa. Sekojot kursu audzinātājām visi nonāca tur, kur jānonāk…

  Skolas direktora vietniece Rudīte Grabovska, atklājot sporta spēles, kas šoreiz notika  Vinnija Pūka un viņa draugu “ekspotīcijas” ietvaros, aicināja visus cīnīties draudzīgi. Jo tieši kopīga gatavošanās, skolas jauno audzēkņu iepazīšana un jautra kopā būšana ir šā, nu jau par stabilu tradīciju kļuvušā pasākuma galvenais mērķis.

  Katram kursam uz sacensībām vajadzēja ierasties vienotā apģērbā, ar savu atšķirības zīmi, kas tika arī vērtēta.  “No sirds prieks ne vien par to, cik jaunieši bija vizuāli skaisti, bet arī par viņu attiecību skaistumu,” atzīst direktora vietniece audzināšanas darbā Ingrīda Paegle. “Un 10 balles sporta skolotājiem Leonam Peļņam un Mārtiņam Sorokinam par izdomu! Jaunieši katrā “disciplīnā” sacentās ne viens fiziskajā izturībā un veiklībā, bet arī prasmē būt vienotiem, izvērtēt viens otra spējas un talantus. Labāk veicās tiem, kas prata grūtā brīdī ātri palīdzēt tiem kursabiedriem, kuriem neveicās tik raiti kā pārējiem. Tas ir tik jauki, ka ir šādi pasākumi, kuros audzēkņi var aktīvi piedalīties kopā ar kursu audzinātājiem! Smiltenes tehnikumā klāt nākuši ņipri pirmkursnieki - vairākās “disciplīnās” pirmie kursi uzvarēja pēdējos!”

  Tikpat daudzveidīgi un iztēles bagāti kā paši jaunieši bija arī kursus vienojošie motīvi un vizuālais noformējums. 1. A transporta kursa audzēkņu veiksmes simbols - emblēma ar ekskavatoru. Jaunieši uz sacensībām bija ieradušies melnas krāsas apģērbā.

  “Rūtainos kreklos parasti staigā strādīgi cilvēki un tādi ļoti gribam būt arī mēs,” smaida 1. viesnīcu pakalpojumu kursa “kapteine” Irita Tepere. Trešo veterinārmedicīnas kursu 21. septembrī vienoja bizītes, draudzība, dzīvības simbols - sirsniņa, kas vienlaikus atgādināja – trīs lietas – labas lietas un trešie - “veti”! Taču ilgām sarunām šoreiz nevienam nebija laika, jo vajadzēja doties uz biatlonu apšaut visus “zvirbuļus”.

  Tikai Kalnamuižā magones zied divas, trīs un reizēm vēl vairāk reižu gadā. Nu jau otro gadu tās ir 2.viesnīcu pakalpojuma kursa vienotības zīme.

   Lai nu kā ar citiem pasaules apceļotājiem, bet Marko Polo viņsaulē var būt drošs – viņš joprojām nav aizmirsts! Viņš šoreiz bija 1.būvniecības kursa audzēkņu patrons. Jaunieši jau paspējuši apgūt darba drošības pamatus un uz sacensībām ieradās ķiverēs. Tas nekas, ka papīra. Sportiskai “ekspotīcijai” kopā ar Vinniju Pūku labākas nemaz nevar vēlēties!

  “Pagājušajā gadā bijām spoki, šogad – čūskas,” priekšā stādās 3. viesnīcu pakalpojumu kursa jaunietes. “Maziņas, viltīgas, sev uzticēto darbiņu vienmēr padarām pēc labākās sirdsapziņas!”

  2.A transporta kursa jaunekļi pārliecināti, ka sacensībās viņiem noteikti palīdzēs “ceļinieks” no ceļa zīmes “Uz ceļa strādā”. Arī viņi visi tērpušies melnā. 3. viesnīcu pakalpojumu kursa jaunieši par savu vienojošo atšķirības zīmi izvēlējušies sarkanas lentītes. “Esam aktīvi, sportiski un rudenim piestāv košās krāsas,” izvēli komentē kursa audzinātāja Ira Gaile. 4. veterinārmedicīnas kursa audzēkni sportoja darba cimdos un zābakos. “Būt ceturtajiem – tas ir nopietni!” saka kursa audzinātāja Aija Skrastiņa. “Nākam – pa taisno no praktiskajām nodarbībām un pēc sacensībām – dosimies atpakaļ. Vēl jāpaspēj tik daudz iemācīties…”

  “Mūs vieno sportiskais gars un izvēlētā profesija, kuras simboliņus (cirkuli un mērinstrumentu) ikviens var apskatīt arī uz kursa emblēmas,” saka 2. būvniecības kursa audzinātāja Elita Rence.

  Vairākas dienas nopietni sacensībām gatavojušies 1 B veterinārmedicīnas kursa audzēkņi, kas uz sporta mačiem ieradās košos, pašu pītos vainadziņos.  Izejmateriāls – kreppapīrs. 1.a veterinārmedicīnas kursa atpazīšanas zīme – dzeltenas un zilas lentītes. Bez jebkāda dziļāka zemteksta vai īpašas mīlestības uz Zviedriju. Vienkārši tāpēc, ka visiem paticis tāds krāsu salikums.

  “Īstam vīram jābūt džentlmenim gan ikdienā, gan darbā un sportā,” uzskata 1.jauniešu garantijas programmas transporta kursa audzinātājs Gunārs Auders. Viņa komandas puiši sportoja rūtainos kreklos ar kaklasaitēm.  “Taču – ja nopietni – šādos pasākumos skaistākais ir tas, ka tie ļoti labi saliedē kolektīvu,” domā skolotājs. 

  “Esam videi draudzīgi,” savu komandu lakoniski raksturo 1.jauniešu garantijas programmas veterinārmedicīnas kursa audzinātāja Maira Kupriša. Viņi visi uz Vinnija Pūka sportisko “ekspotīciju” atnākuši, rotājušies ar zīļu krellēm.

  1.jauniešu garantijas pavāru grupas nosaukums – “Asie naži” – viņu sportisko formu rotāja nazīši, kas simboliski atgādināja – ass nazis ir tikai tāds, kuru mērķtiecīgi asina…

  “Esam par krāsainu dzīvi un rudeni!” saka 2. veterinārmedicīnas kursa audzinātāja Rudīte Benta, kuras jaunieši sportoja košas krāsas apavos un zeķēs.

  ““Ēdinātājiem”, lai strādātu virtuvē un vēl pietiktu spēka sportošanai, vajag daudz enerģijas. Tāpēc visi esam apsējušas oranžas krāsas lentītes,” smaida 2. ēdināšanas pakalpojumu kursa audzinātāja Elizabete Pudāne. 

  4.A transporta kursa puiši sacensībās apvienojās ar 4. viesnīcu pakalpojumu kursa meitenēm. Komandas kapteine – skolotāja Irēna Priede. “Mūs visus vieno vēlme pacelt mašīnu,” rādot komandas piederības zīmi, saka tās kapteine. “Un loģiska ir arī abu specialitāšu pārstāvju apvienošanās - mehāniķi izmanto viesnīcas, bet viesnīcu pakalpojumu speciālistiem jālabo mašīnas,” saka audzēkņi.

  1.ēdināšanas pakalpojumu kursu audzēkņu veiksmes simbols – uz vaigiem uzzīmētas pavāru cepurītes. 1.B transporta kursa audzēkņi, gatavojoties sporta mačiem, pagatavojuši emblēmas ar buldozeru. Baltie krekli gan pazuduši zem siltajām jakām, bet galvenais, ka visiem tādi bija. Kursa audzinātāja Solvita Bāliņa priecājas, ka viņas bariņš, ko skolas telpās bijis diezgan grūti apvienot, beidzot pēc divām nedēļām kļuvis par kaut ko vienotu.

  3.B transporta kursa audzinātāja Anda Kalniņa priecājas par jauko kopā būšanu ar savējiem un ir pārsteigta par to, cik viņas puiši prot labi lēkt ar lielo auklu. Priecīgs būt kopā ar savējiem no vienas “disciplīnas” uz otru steidzās arī 2. autotransporta kursa audzinātājs Augusts Būce.

  Sporta skolotāja Mārtiņa Sorokina uzdevums jau trešo gadu – sacensībās vadīt “kāpurķēdi”. Audzēkņu panākumi – dažādi. Vieni progresējuši, citi – regresējuši. “Šajā “disciplīnā” vieglāk vedas tiem kursiem, kuros nav daudz individuālistu, jo šeit svarīgākā – vienotība,” saka skolotājs.

  Pats Vinnijs Pūks sacensību sākumā atzina, ka iecerējis atrast vietu, kur ir visvairāk medus, vēl viņš kārtīgi pieēdīšoties “končas” un izpētīšot, kura komanda vislabāk sagatavojusies “ekspotīcijai”, kas turpināsies pēc nedēļas – pirmo kursu prezentāciju pasākumā. Vinnija Pūka draugs Sivēns pasākuma laikā centās visiem spēkiem iepriecināt Ēzelīti. Sivēns nevar izturēt, ka viņš visu laiku tik bēdīgs. Ēzelītim, lai paliktu labāk, vajag pasēdēt uz soliņa un pārdomāt, kāpēc viņam ir tik ļoti slikti…  Taču sacensībās gāja tik jautri, ka to darīt nebija laika un noslēgumā izskatījās, ka Ēzelītim aizmirsies, ka viņš ir bēdīgs... Ikvienam, kurš kādā brīdī nonāca grūtībās, ar saviem gudrajiem padomiem palīdzējaPūce.

  Lēkāt, ēst un priecāties uz kursu iepazīšanās mačiem bija ieradies Tīģeris, kurš savu apņemšanos godam izpildīja, nelaižot garām arī iespēju piedalīties virves vilkšanas sacensībās, kas izvērtās visīstākajā pasākuma kulminācijā. Pēc ilgas un grūtas cīņas uzvarēja 3.B transporta kurss, aiz sevis otrajā vietā atstājot 3.būvniecības kursu. No meitenēm spēcīgākās bija 3. veterinārmedicīnas kursa jaunietes, 2. vietā - 2. viesnīcu pakalpojuma kursa audzēknes. Pārējos sacensību rezultātus uzzināsiet pirmo kursu prezentācijas pasākumā.

  “Kopumā sacensībās piedalījās 26 kursu komandas. Jaunieši bija azartiski un pozitīvi noskaņoti. Īpašs prieks par tiem audzēņiem, kas uz pasākumu atbrauca pat prakses vietām! Vēlējums – lai mums visiem izdodas – godam piepildījās,” pēc sacensībām noguris, bet laimīgs atzina skolas sporta darba organizators Leons Peļna. “Ekspotīcijas” vadītāja Vinnija Pūka rezumē īsi pirms sacensību noslēguma: “Končas – nevienas, pie medus arī netiku -  visas bites pazudušas…Esmu piekusis, bet šeit ir daudz jaunu censoņu, kurus noteikti ņemšu līdzi “ekspotīcijā” arī nākamnedēļ! No sirds lepojos ar viņiem visiem!” Uz galeriju...

  Baiba Vahere

  Foto: Guntis Viļums, Baiba Vahere

 • Smiltenes tehnikuma kartinga komandai – otrā vieta!

  Smiltenes tehnikuma kartinga komandai – otrā vieta!

  Smiltenes tehnikuma kartinga komanda šobrīd intensīvi gatavojas Smiltenes kartinga trases atklāšanai, kā arī - Latvijas čempionāta un Pro – Kart kausa 6. posma izcīņas sacensībām, kas notiks 30. septembrī, Smiltenē. 9.septembrī skolas kartinga komanda devās uz Ropažiem, kur notika LMT Autosporta akadēmijas Skolu kartinga kausa koptreniņš. Jaunieši arī piedalījās LeMans principa sacensībās, kur izcīnīja godpilno otro vietu.

  “Saskaņā ar LeMans sacensību noteikumiem: visi brauc ar vienādiem īres kartiem, komandas (3 – 6 cilvēki) sastāvā jābūt vismaz vienai dāmai, brauciens ilgst stundu un šajā laikā komandas dalībnieki pakāpeniski nodot stafeti viens otram,” stāsta Smiltenes tehnikuma skolotājs Ivars Siliņš. “No Smiltenes tehnikuma komandas kvalifikācijas braucienā startēja Diāna Beireša.  Sacensībās pirmais brauca Druvis Cīrulis, kurš tālāk nodeva kartu Arta Vasiļa rokās. Pēc tam startēja abi Smiltenes tehnikuma šā gada kartinga komandas mehāniķi: Deins Grahoļskis un Gatis Gumeņuks. Tālāk brauca pats kartinga komandas treneris, skolotājs Uldis Siliņš, bet braucienu noslēdza komandas jaunākais dalībnieks – Kristers Siliņš, kurš pēc mēneša svinēs desmit gadu jubileju.

  Pasākuma laikā tapa Robyworks video, kurā ikviens interesents varēs ieskatīties spraigajā un azartiskajā LMT Autosporta akadēmijas  kartinga komandu koptreniņa aizkulisēs.

  Šonedēļ jaunieši jau sāka trenēties Smiltenes jaunajā kartinga trasē. . “Druvim karts ir starta gatavībā, tikai trenēšanās “vaina”, bet Arta kartam vēl notiek pēdējie apkopes darbi,” informē Uldis Siliņš. ”Cerams, līdz nākamajai trešdienai arī Artis jau varēs trenēties ar pilnu atdevi. Lai arī sezonas noslēguma sacensības vainagotos ar labiem panākumiem, būtisks priekšnoteikums ir laba psiholoģiskā sagatavotība. Karta pilotiem svarīga augsta koncentrēšanās spēja, prasme paredzēt situācijas iznākumu (rezultātu) un spēja riskēt tad, kad tas patiešām nepieciešams.”Uz galeriju...

  Baiba Vahere

  Foto: Ernests Aizkalns

 • Pirmo kursu vieglatlētikas sacensības

  Pirmo kursu vieglatlētikas sacensības

   

  13. septembrī Smiltenes tehnikumā notika pirmo kursu vieglatlētikas sacensības, kurās skolas audzēkņi sacentās disciplīnās: 100 m skrējiens, tāllēkšana, bumbiņas (500 g) mešana, jaunietes - 800 m skrējienā un jaunieši - 1600 m skrējienā.

  Sportiskākie 19. septembrī pārstāvēs skolu AMI SK 28. republikas vieglatlētikas sacensībās, kas notiks Vecbebros.

  Sacensību rezultāti un apbalvošana - 28. septembrī, pirmo kursu prezentācijas pasākumā "Lācītis Pūks un viņa draugi dodas ekspotīcijā uz Smiltenes tehnikumu". Uz galeriju...

   

 • Kartinga komandu gaida nopietns darbs

  Kartinga komandu gaida nopietns darbs

  12.augustā Smiltenes tehnikuma kartinga komanda devās uz Kandavu, kur notika Skolu kartinga kausa izcīņas un ProKart 5. posma sacensības. Skolu kartinga kausa izcīņas sacensībās Smiltenes tehnikuma pārstāvji cīnījās par 7. un 9. vietu.

   “Precīzāki rezultāti būs vēlāk. Pagaidām zināms vien tas, ka “ProKart sacensībās “TK – Senior klasē” Artis Vasilis ieguvis 11. vietu, bet Druvis Cīrulis – 12.,“ stāsta komandas “krusttēvs” un Smiltenes tehnikuma ceļu būves mašīnu mehāniķu bāzes vadītājs Zigurds Purmalis. “Abi jaunieši nobrauca bez kļūdām. Arī karti pēdējā mēneša laikā tika ievērojami uzlaboti. Taču, lai gūtu labākus rezultātus LMT Autosporta akadēmijas Skolu kartinga kausa izcīņas sestā posma sacensībās, priekšā vēl nopietns darbs.” Sacensības notiks 30. septembrī, Smiltenē.

                                                                                                                               Baiba Vahere

                                                                                                                                                                                                               Foto: LMT Autosporta akadēmija

 • Kartings

Veterinārā klīnika

Darba laiks: no 9.00 - 17.00 (bez pārtraukuma). Klīnika atvērta pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās. Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1
© 2018 Smiltenes tehnikums / Izstrādāts Tehnoloģiju Studijā