Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu politika...

Jauniešu garantijas programma: kokizstrādājumu izgatavošana (kvalifikācija - koksnes materiālu apstrādātājs)

Profesionālā pamatizglītības programma: Kokizstrādājumu izgatavošana

Iegūstamā kvalifikācija: Koksnes materiālu apstrādātājs

Profesionālās kvalifikācijas līmenis: pirmais profesionālās kvalifikācijas līmenis, atbilst otrajam Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūras līmenim

Prasības attiecībā uz iepriekš iegūto izglītību: pamata izglītība vai vidējā izglītība

Profesionālās izglītības programmas īstenošanas ilgums: viens gads (1428 stundas)

Modulārā, darba vidē balstītā programma

Koksnes materiālu apstrādātājs

Kokapstrādes palīgstrādnieks, kurš kvalificēta speciālista vadībā izgatavo vienkāršus koka izstrādājumus, veic koksnes mehānisko apstrādi, strādā ar iestatītām kokapstrādes iekārtām, elektriskiem un rokas instrumentiem, izgatavo sagataves un/vai detaļas no koka un koksnes plātņu materiāliem, veic kokizstrādājumu ķīmiskās aizsardzības pasākumus, lietojot nemehanizētās materiāla uzklāšanas metodes vai iegremdēšanu, līmē sagataves.

Izglītības programmas profesionālie uzdevumi

Izglītības procesa rezultātā ir iespējas apgūt šādas zināšanas, prasmes un kompetences:

 1. Atpazīt izejmateriālu atbilstību darba uzdevuma veikšanai un strādāt ar apstrādājamajam materiālam atbilstošu koksnes griezējinstrumentu.
 2. Veikt nemehanizētu koksnes ķīmiskās aizsardzības materiālu uzklāšanu un līmēt sagataves.
 3. Mehāniski apstrādāt koksnes materiālus ar iestatītām kokapstrādes iekārtām, elektriskiem un rokas instrumentiem atbilstoši darba uzdevuma prasībām.
 4. Lietot mērinstrumentus un citus tehniskos līdzekļus kontrolmērījumu veikšanai.
 5. Lasīt vienkāršus kokizstrādājumu rasējumus un saprast tehniskos apzīmējumus un profesionālos terminus.
 6. Izgatavot vienkāršus koka izstrādājumus.
 7. Uzturēt kārtībā koksnes materiālu apstrādes iekārtas, elektriskos un rokas instrumentus.
 8. Veikt darbu kvalificēta speciālista tiešā pārraudzībā, izpildot norādes un ievērojot profesionālās un vispārējās ētikas principus.
 9. Lietot piemērotu darba apģērbu un individuālos aizsardzības līdzekļus.
 10. Izprast un ievērot darba un vides aizsardzības prasības, veikt darba pienākumus, nekaitējot savai un kolēģu veselībai.
 11. Uzturēt darba vietu atbilstoši darba drošības prasībām. Ievērot darba tiesisko attiecību prasības. Sniegt pirmo palīdzību. Sazināties valsts valodā un vienā svešvalodā.                                                                                                                        Profesionālie priekšmeti

 • Sabiedrības un cilvēka drošība (1.-2.līmenis) *
 • Sociālās un pilsoniskās prasmes (1.līmenis)
 • Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (1..līmenis)
 • Iniciatīva un uzņēmējdarbība (1.līmenis)
 • Kokrūpniecības nozares uzņēmuma pamatprocesi
 • Individuālu koka izstrādājumu izgatavošana
 • Nemehanizēta koksnes līmēšana
 • Koka izstrādājumu nemehanizēta apdare
 • Koksnes materiālu apstrādātāja prakse
 • Palīgdarbi kokapstrādes griezējinstrumentu apkopē
 • Zāģmateriālu ražošana

Smiltenes tehnikuma jaunākais piedāvājums – apgūt novada darba tirgū ļoti vajadzīgo kokapstrādes iekārtu operatora arodu - ir klāt!  Mācības notiks darba vidē, ko nodrošinās cienījamākie, tradīcijām bagātākie Smiltenes novada kokapstrādes uzņēmumi. “Tas profesionālajā izglītībā ir solis uz priekšu! Liels ieguvums ne vien novadam, bet arī visai Latvijai,” par skolas piedāvājumu saka SIA “Smiltene Impex” valdes priekšsēdētājs Voldemārs Ciršs

Jauno mācību programmu atbalsta: SIA “Smiltene Impex”, a/s “Stora Enso Latvija”, SIA “Vudlande”, SIA “Smiltenes koks” un SIA “Troll Smiltene”.  "Jauniešiem, kuri nopietni domā, ko pēc skolas beigšanas darīs tālāk, tā ir laba iespēja - gada laikā iegūt profesiju, kurā garantēts darbs!" saka Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis. "Ražotāji mums jau sen zvana un saka: “Kad beidzot sagatavosim kokapstrādes iekārtu operatorus? Mums ir vajadzīgi cilvēki, kas var nākt un uzreiz strādāt!”

“Kokapstrāde ir viena no mūsu valsts perspektīvākajām rūpniecības nozarēm ar ļoti plašām eksporta iespējām. Līdzšinējā izglītības sistēma mums ir devusi vairākus jaunos darbiniekus ar labām teorētiskajām zināšanām, taču profesionālās iemaņas visi ir apguvuši pie mums - uzņēmumā. Pamata prasmes, kas nepieciešamas, strādājot ar attiecīgajām iekārtām, var iemācīt tikai konkrētais uzņēmums,” uzskata Voldemārs Ciršs, kurš ļoti cer, ka jaunā izglītības programma palīdzēs sagatavot nozarē tik vajadzīgos jaunos profesionāļus. Jau gatavus uzreiz pēc skolas beigšanas pilnvērtīgi strādāt.

“Smiltenes tehnikuma jaunākais piedāvājums ir laba iespēja ne vien mūsu novada jauniešiem, bet ikvienam, kuru interesē darbs kokapstrādes jomā. Smiltenes novads ir viens no kokapstrādes uzņēmumiem bagātākajiem reģioniem Latvijā, tāpēc darbs atradīsies arī jauniešiem no citiem novadiem,” sola Voldemārs Ciršs. 

Mācību sākumā skola jauniešus iepazīstinās ar lielākajiem novada kokapstrādes uzņēmumiem. Ja viss notiks, kā iecerēts, tad audzēkņi šajā brīdī būs izvēlējušies ne vien mācību un prakses, bet arī nākamās darba vietas.

“Kokapstrādes iekārtu operators – tas ir ļoti atbildīgs amats ar konkurētspējīgu atalgojumu un iespējām strādāt arī ar visjaunākajām tehnoloģijām,” saka Voldemārs Ciršs.

Audzēkņi pēc tehnikuma beigšanas var turpināt mācības augstskolā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātē.

Foto: no SIA "Smiltene Impex" arhīva

 

 

Veterinārā klīnika

Darba laiks: Pirmdiena - Piektdiena 9.00 - 17.00. Adrese: Kalnamuiža 12, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads Tālrunis:  20250228.

vet

Smiltiņa autoskola

Smiltenes tehnikums organizē "B" kategorijas autovadītāju kursus.

automaciba

Kalna ligzda

Kalnamuiža 7 
Smiltenes pag., Smiltenes nov. 
Smiltene, LV-4729, Latvia
Tālrunis: 64772173
Booking.com logo2 2
1
© 2021 Smiltenes tehnikums / Izstrādāts Tehnoloģiju Studijā